Forklift parkı üçün yanacaqdoldurma stansiyası
Bu layihə Müştərinin sifarişi ilə forklift parkı üçün ilk hidrogen doldurma stansiyasını yaratmaq və müvafiq ərazidə parkın CO₂ emissiyalarını və digər istixana qazlarını tamamilə aradan qaldırmaq məqsədilə hazırlanmışdır.
Müştərinin texniki tələbləri:
• Giriş təzyiqi: 5 bar
• Çıxış təzyiqi: 350 bar
• Maksimum məhsuldarlığı (5 barda): 15 Sm³/saat (təxminən 1,3 kq/saat)
SAFE-in təqdim etdiyi həllin üstünlükləri və xüsusiyyətləri:
Biz aşağıdakıları əhatə edən kompressor həlli təqdim etmişik:
• Elektroliz qurğusu
• Kompressor qurğusu – TDE/H seriyası
• Anbar qurğusu
• Dolum dispenseri
Bu, 12 metrlik dəmir-beton modulun daxilində yerləşdirilmiş, bütün sistemin (hidrogenin istehsalından tutmuş saxlanmasına və elektrik təchizatı və idarəetmə panelinə qədər) bir araya gətirildiyi kompakt həldir.
Hidrogenin istehsalı, sıxılması, saxlanması və paylanmasını təmin edən çevik və səmərəli həll. 11 kVt gücündə elektrik mühərrikinə qoşulmuş TDH13 hidro-mexaniki sıxılma qurğusu səmərəlilik və çeviklik baxımından öz sinfində ən yüksək göstəricilərə malikdir. O, geniş təzyiq diapazonunda (4-dən 350 bar-a qədər) işləyə bilir, az sayda iş dövrü və son dərəcədə aşağı enerji sərfiyyatı sayəsində isə kompressor qurğusunun istismar müddəti ərzində mülkiyyətçinin ümumi xərclərini (TCO) minimal səviyyədə saxlayır.
“Yaşıl” həll: Atmosfer təzyiqində quraşdırılmış araqat və qaz və yağ hissələri üçün iki dəst kipkəc qazın tamamilə təmiz və çirklənmədən uzaq saxlanmasını təmin edir.

Проект был заказан клиентом с целью разработки первой водородной заправочной станции для парка вилочных погрузчиков, что позволит устранить выбросы CO2 и других парниковых газов по всей территории.
Мы предложили комплексное решение для компримирования:
Компактное решение, размещенное в едином 12-метровом блоке из армированного бетона, внутри которого установлена вся система — от генерации до хранения, включая электрический щит управления и панель команд.
Гибкое и эффективное решение, способное генерировать, сжимать, хранить и распределять водород. Гидромеханическая компрессорная установка TDH13, оснащенная электродвигателем мощностью 11 кВт, является лучшей в своем классе по эффективности и гибкости: широкий диапазон давлений (от 4 до 350 бар), в котором она работает, малое количество циклов и очень низкое энергопотребление обеспечивают низкую общую совокупную стоимость владения (ССВ) в течение всего жизненного цикла компрессорной установки.